ŠKODA Transportation

Vodíkový autobus od Škoda Group začne jezdit v Praze

Po úspěšném představení na veletrhu InnoTrans 2022 zažil nový vodíkový autobus z dílen Škoda Group svou premiéru i před českým a slovenským publikem. Nejnovější vozidlo z portfolia českého výrobce zažilo svou nedávnou premiéru i před českým a slovenským publikem. Jedná se o vhodný dopravní prostředek pro moderní města, která se soustředí na udržitelná řešení pro městskou mobilitu.

Škodováci se úspěšně vypořádali s ekologickou výzvou Do práce na kole

I v letošním roce řada zaměstnanců Škoda Group přijala za svou ekologickou výzvu Do práce na kole, která koaždoročně motivuje Čechy, aby jako dopravní prostředek na cestě do zaměstnání a z něj využívali jízdní kolo, koloběžku, nebo chodili pěšky namísto cesty autem.

Sběr starých mobilů ve Škodovce pomáhá přírodě i charitě

Sběr mobilů a baterií ve Škodovce pomáhá přírodě i charitě. Jedním z příkladů je třídění odpadu nejen ve výrobě, ale i v ostatních zaměstnaneckých prostorách. Společnost v nich například instalovala místa pro pro zpětný odběr baterií a starých mobilních telefonů.

Za zelenější centrum města

Nadační fond Plzeň sobě za přispění dárců naplánoval další výsadbu stromů v nejužším centru města. V rámci akce souběžně probíhá i hlasování formou ankety, zda si občané města přejí trvalé umístění stromů na náměstí.

Sportovní areál v Doudlevcích navštíví ročně až 40 000 návštěvníků

I když to za oknem aktuálně na jaro ještě příliš nevypadá, dva z největších plzeňských sportovních areálů jsou již plně připraveny na nadcházející sportovní sezónu. Jen doudlevecký Škoda sport park každoročně přivítá až 40 000 návštěvníků. 

Škoda FIT půlmaraton přiláká každoročně stovky účastníků

Koncept Škoda FIT půlmaratonu vznikl v roce 2015 pod patronátem Škoda Transportation a je zaměřen na propagaci zdravého životního stylu. Aktuálně je spuštěna registrace letošního 7. ročníku Škoda FIT půlmaraton 2022, který se uskuteční v neděli 18. září v Plzni.

Škodovka podporuje projekty Městské charity Plzeň

Škodovka dlouhodobě finančně přispívá na provoz Domova sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni nebo Domova sv. Jiří. Podpora charitativních projektů je pro Škodu Transportation samozřejmou součástí jejího života.

ŠKODA Transportation

Společnost Škoda Transportation je jednou z předních evropských firem v oboru dopravního strojírenství. Mezi její výrobky patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, trolejbusy, ale i trakční motory či kompletní pohony pro dopravní systémy.