Podpora charitativních projektů je pro Škodu Transportation samozřejmou součástí jejího života. V Plzni Škodovka dlouhou řadu let přispívá financemi na provoz Domova sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni nebo Domova sv. Jiří. „Jsme hrdí na to, že můžeme podpořit tak kvalitní a potřebné projekty, jako je pomoc maminkám a jejich dětem, které se ocitly v nouzi. Domov sv. Zdislavy jim poskytuje bezpečné útočiště a jeho zkušení pracovníci pomáhají najít řešení obtížné životní situace,“ řekl prezident Škody Petr Brzezina a připomněl, že další prostředky putují na podporu plzeňského Domova pro seniory svatého Jiří.

Městská charita Plzeň využívá poskytnuté finanční prostředky na zajištění provozu, vybavení a obnovu zařízení obou zařízení. Kromě podpory charitativních projektů také v Plzni škodováci pomáhají konkrétním organizacím v rámci firemního dobrovolnictví.

“Naše osudy jsou spojené. V každé době jsme se snažili pomáhat Plzni a lidem, kteří tu žijí. Tahle firma je součástí DNA města, dává práci tisícům lidí. Vždyť jak se říká, kdo z Plzeňáků nemá v širší rodině někoho, kdo někdy nedělal ve Škodovce,” říká Petr Brzezina, Prezident skupiny Škoda Transportation.