Škoda FIT půlmaraton je součástí projektu Škoda FIT, který vznikl v roce 2015 pod patronátem Škoda Transportation a je zaměřen na propagaci zdravého životního stylu. Aktuálně je spuštěna registrace letošního sedmého ročníku Škoda FIT půlmaraton 2022, který se uskuteční v neděli 18. září od 11:00 na náměstí Republiky v Plzni.

Závod v běhu na 21,097 km se startem a cílem v centru Plzně má jednu z nejzajímavějších tratí v České republice a je každoročním vrcholem celého dne. Půlmaraton je unikátní svou jednokolovou koncepcí. Účastníci závodu probíhají škodováckým areálem, plzeňskými parky, Škoda parkem i okolím plzeňských řek. Délku trasy si najde každý běžec. V rámci závodu jsou připraveny i kategorie dětský běh, rodinný běh nebo štafety. Samozřejmostí je pak doprovodný program na náměstí Republiky.

Vzhledem k obrovskému zájmu veřejnosti se loňský, šestý ročník populárního závodů zařadil k vůbec největším sportovním akcím v západočeském regionu v roce 2021. Organizátorům se v září loňského roku podařilo přilákat do centra Plzně více než 1200 běžců v několika kategoriích, další stovky fanoušků a návštěvníků podporovaly závodníky v místě startu a cíle na náměstí Republiky i kolem tratí.

Škoda FIT půlmaraton se za dobu své existence stal nezpochybnitelným fenoménem a silnou sportovní značkou nejen Plzně, ale i celého regionu.

Do sedmého ročníku Škoda FIT půlmaratonu se mohou přihlásit jen osoby, kterým je v den závodu 15 let a více. Mladší 15 let mohou startovat pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce. Přihlášku je možné podat online a to vyplněním formuláře do 7. září 2022 do 12:00, nebo osobně 17. září v Techmania Science Center od 12:00 do 18:00,  v den závodu 18. záři pak přímo na náměstí Republiky od 07:30 do 10:00.

Počet startujících je limitován na 1.500 startujících na trať v rámci půlmaraton. Každý, kdo se přihlásí do půlnoci 15. srpna si může objednat i triko s emblémem závodu.

Více informací a registrační formulář naleznete zde