V příštích letech se v ulicích města objeví další moderní trolejbusy. Plzeňské městské dopravní podniky podepsaly se společností Škoda Group rámcovou smlouvu na dodání až 33 trolejbusů typu Škoda 26Tr a až 20 trolejbusů typu Škoda 27Tr. Dodávka vozidel započne už letošním roce, přičemž rámcová smlouva je uzavřena až do roku 2030. Celková hodnota kontraktu je 935 milionů korun.

Nové typy mají druhé dveře předsuvné jako mívají tramvaje, což výrazně rozšiřuje nástupní prostor do vozidla a usnadňuje pohyb vozíčkářům i rodičům s dětskými kočárky. Ve špičce pak širší prostor umožňuje rychlejší výměnu cestujících.

Délka trolejbusu Škoda 26Tr je 12 metrů a typ Škoda 27Tr je kloubový s délkou 18 metrů. Součástí vozidel je trakční baterie, která umožňuje provoz v úsecích bez trolejového vedení, čímž je zajištěna obslužnost i ve vzdálenějších oblastech města. Cestujícím bude k dispozici moderní informační a odbavovací systém s obrazovkami, jízdnímu komfortu přispěje i výkonná klimatizace. Ke zvýšení bezpečnosti bude trolejbus opatřen kamerovým systémem.

foto: Škoda Group