Město Plzeň pokračuje v rozvoji lokality na Borech a u záchytného parkoviště P+R v Kaplířově ulici začíná se stavbou zázemí pro cestující a řidiče. V září si převzala stavební firma uvedenou lokalitu, do devíti měsíců má v točně Dobřanská vzniknout moderní přestupní uzel. V jeho přízemí budou veřejné toalety, kavárna, komerční prostory i místo pro technickou správu objektu, přibudou i krytá nástupiště u zastávek tramvaje. Stavba má být dokončena v první polovině června 2023.

K nově postavenému objektu budou vybudovány přípojky kanalizace, vodovodu, elektřiny i sdělovacího a optického vedení. Stavba počítá i s doplněním městského mobiliáře (laviček a míst k sezení a umístěním odpadkových košů). V rámci stavby budou realizovány i drobné sadové úpravy v podobě výsadby tří stromů na větší trojúhelníkové ploše a realizaci štěrkových záhonů s výsadbou trvalek na obou trojúhelníkových plochách. Odhadované náklady činí 40 milionů korun bez DPH. Stavbu realizuje společnost SILNICE NEPOMUK, s. r. o., která uspěla ve výběrovém řízení.

Výstavba zázemí v Kaplířově ulici navazuje na projekt, který má oživit lokalitu na Borech. Prvním krokem bylo otevření velkokapacitního parkoviště P+R na konci ledna motivovující řidiče k odstavení vozidla a využití hromadné dopravy po městě, kdy lístek za parkování slouží jako celodenní jízdenka v MHD. Druhou aktivitou města je stavba takzvané vstupní brány do Borského parku v místě bývalé konečné tramvaje linky č. 4., které má dominovat prosklený jednopodlažní pavilon s plochou zelenou střechou rozdělený na část kavárny s půjčovnou kol a na část veřejných toalet. Mezi oběma částmi vznikne volný prostor umožňující průchod do parku.