Náměstí Republiky je přes léto každoročně zdobeno letničkovou výsadbou v závěsných mísách na sloupech veřejného osvětlení. Letos poprvé se letničky přibližují očím pozorovatelů i ve formě pyramid lemujících katedrálu sv. Bartoloměje.

V pyramidové letničkové výsadbě využito několik druhů rostlin tak, aby bylo zajištěno atraktivní kvetení po celou sezonu – výsadbám dominuje několik barevných kultivarů surfinií, listem ozdobné batáty a ve vrcholové partii náprstníky, svíčkovce a okrasná tráva proso, která zajistí potřebnou vertikalitu, dynamiku a jemnost. Rostliny tak díky pravidelnému zavlažování a intenzivnímu hnojení během pár týdnů vytvoří husté přepadající koberce.

Pořízení nádob a výsadba letniček stála město Plzeň 425.000,- Kč, následná péče za celou sezonu (zálivka vč. dovozu vody, hnojení a případné vystřihávání suchých částí rostlin) přijde na 152.000,-. Nádoby budou využívány opakovaně i v příštích sezonách. Zástupci města věří, že letničkové pyramidy rozzáří plochu okolo katedrály, přinesou kolemjdoucím radost a vybídnou ke krátkému zastavení a posezení.