Ve spolupráci s městem odkoupila Plzeňská teplárenská a.s. část zboží z vánočních trhů, které byly z důvodu vládních opatření zrušeny a připravila dárkové balíčky pro zdravotníky Fakultní nemocnice Plzeň. Šlo o tradiční produkty jakými jsou ručně vyráběné šperky, ozdoby, přírodní mýdla nebo svíčky z včelího vosku. Dvě stovky dárkových balíčků putovaly zdravotníkům sloužícím na nejvytíženějších covidových odděleních nemocnice.

„Vládní nařízení zrušit adventní trhy jen pár dnů po jejich zahájení způsobilo mnoha malým podnikatelům obrovské škody. Proto jsme se rozhodli realizovat naši dvojnásobnou pomoc ve dvou krocích. Odkoupili jsme část zboží, určeného na plzeňské vánoční trhy, čímž jsme prodejcům alespoň nepatrně ušlý zisk kompenzovali a následně jsme z něj vytvořili dárkové balíčky, které jsme předali personálu covidového pavilonu FN Plzeň jako poděkování a projev naší úcty k jejich nelehké práci,“ řekl člen představenstva Plzeňská teplárenská, a.s. a současně její generální ředitel Ing. Václav Pašek, Ph.D.

Ve dvou stech balíčcích pro zdravotníky tak nechyběly tradiční produkty jako ručně vyráběné šperky, vánoční ozdoby, přírodní mýdla nebo svíčky z včelího vosku.

„Plzeňská teplárna je dlouhodobým sponzorem a partnerem plzeňské fakultní nemocnice. Před pár dny věnovala například Chirurgické klinice tři sta tisíc korun na nákup speciálních operačních nástrojů určených pro operace nádorů jater. Za každý takový počin jsme samozřejmě moc rádi a nejinak tomu je při akci, kdy teplárna cíleně poděkovala zdravotníkům a zároveň pomohla trhovcům v tomto nelehkém čase,“ uvedl za město Plzeň náměstek primátora Mgr. Pavel Šindelář.

Vánoční balíčky pro zdravotníky si rozdělilo celkem 14 covidových oddělení, která jsou společně s izolačními pokoji různých klinik ve FN Plzeň nakaženým pacientům k dispozici.