Plzeňský Prazdroj a Plzeňská teplárenská podepsaly za účasti primátora města Plzně sedmiletý kontrakt o spolupráci, která bude mít pozitivní dopad na životní prostředí. Zástupci Plzeňské teplárenské a Plzeňského Prazdroje dojednali dodávky „zeleného tepla“, které budou probíhat až do 31.12.2028.

Co si pod pojmem „zelené teplo“ představit, vysvětluje generální ředitel Plzeňské teplárenské, Václav Pašek: „Jedná se o teplo vyrobené z obnovitelných zdrojů, v tomto případě z odpadní dřevní štěpky, kterou Plzeňská teplárenská již několik let úspěšně spaluje. Postupně jsme spalováním této biomasy nahradili téměř 300.000 tun spalovaného hnědého uhlí.“

„Dlouhodobě minimalizujeme dopad našeho podnikání na životní prostředí a snažíme se udržitelný přístup aplikovat do všech našich procesů a činností. Proto chceme i maximálně využívat obnovitelnou energii. Spolupráce s Plzeňskou teplárenskou je tak důležitým krokem na naší cestě, která ve finále povede k tomu, že v roce 2030 chceme být ve výrobě uhlíkově neutrální,“ říká Pavel Šemík, technický ředitel Plzeňského Prazdroje.

Podpis smlouvy se uskutečnil na plzeňské radnici, která podporuje vzájemnou spolupráci místních firem. „Jsem rád, že se podařilo oběma stranám, jež patří mezi nejvýznamnější společnosti v našem městě i regionu, dosáhnout dohody v oblasti dlouhodobých stabilních cen za tepelnou energii. Osobně také velmi oceňuji, že jde navíc o energii vyrobenou s ohledem na životní prostředí,“ uvedl k podpisu smlouvy primátor města Plzně, Martin Baxa.